BAZÉNOVÁ TEPELNÁ ČERPADLA

Popis činnosti bazénového tepelného čerpadla
  • Tepelná čerpadla využívají bezplatné sluneční teplo tím, že sbírají a absorbují energii z okolního vzduchu.
  • Zařízení obsahuje ventilátor, který vtahuje vnější vzduch a nutí jej proudit nad povrchem VÝPARNÍKU (sběrače energie). Kapalné chladivo v potrubí VÝPARNÍKU pohlcuje teplo z vnějšího vzduchu a z chladiva se stává plyn.
  • Teplý plyn v potrubí prochází KOMPRESOREM, který koncentruje teplo a zvyšuje teplotu, aby vytvořil velmi horký plyn, který pak přechází do KONDENZÁTORU (vodního výměníku tepla). Ten je místem, kde dochází k výměně tepla, když horký plyn předává teplo chladnější vodě z bazénu, která cirkuluje.
  • Bazénová voda se ohřívá a horký plyn se při svém pohybu potrubím KONDENZÁTORU ochlazuje . vrací se do kapalné formy a po průchodu KAPILÁRNÍ TRUBICÍ celý proces začíná znovu.
  • Současná technologie tepelného čerpadla umožňuje účinně čerpat teplo z vnějšího vzduchu o teplotách již 7 až 10 °C. Pro tropická a subtropická klimata to znamená, že v bazénu lze udržovat teplotu 26 až 32 °C za téměř jakýchkoli podmínek po celý rok. V severských klimatech tepelné čerpadlo značně prodlouží plaveckou sezonu.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Poptávka